Andre Charles Hodinky / Hodinky

Andre Charles hodinky

Na začiatku boli priatelia a ich vášeň hodinky, ktorá ich priviedla pre dve myšlienky založenia vlastnej značky André Charles. Vytvorili dizajn jednoduchého ciferníku doplneného o elegantné kožené remienky. Keďže sa chceli odlíšiť a dať do toho kúsok seba a lásky k domovine, prišli s unikátnym konceptom vyšívaných remienkov. Práve slovenská ľudová výšivka, ktorá má na Slovensku bohatú tradíciu, bola inšpiráciou dizajnu prvých vyšívaných remienkov kolekcie André Charles. Jedinečnosť celého konceptu podtrhuje fakt, že remienky sú vyrábané v chránenej dielni v srdci Slovenska.

Slovenská ľudová výšivka

Ľudová výšivka je potreba za najrozšírenejší prejav ľudového umenia na Slovensku. Prináša nám nielen posolstvo krásy, ale aj fenomén prirodzeného nadania dievčat a žien, ktoré v skromných životných podmienkach vytvárali často veľmi vzácne hodnoty. Ľudovú výšivku vnímame ako osobitý prvok kultúrneho dedičstva obyvateľov Slovenska, v ktorom sa uchovali prvky estetických princípov z rôznych oblastí, obdobia a spoločenských vrstiev.

Kvalitné ciferníky

Ciferník hodiniek je vyrobený z ušľachtilej ocele a vo vnútri má prvotriedny švajčiarsky strojček. Vodotesnosť 5ATM umožňuje intenzívny kontakt s vodou, ako napríklad sprchovanie. Hodinky dostanú, stiahnete korunku, pomocou ktorej vytiahnete čas a korunku následne zastrčíte.

Vymeniteľné spomienky

Všetky majú ľahko vymeniteľné remienky, ktoré si môžete hodinky vymeniť sami už za pár sekúnd. Keď si chcete vymeniť kožený remienok, z boku ciferníku nájdete dve dierky na každej strane. Pomocou nich dokážete vybrať kožený remienok tak, že do jednej z dierok zastrčíte niečo tenké (napr. ihlu) a remienok jednoducho vytiahnete. Paličku z remienku vrátiť na pôvodné miesto a jednoducho prevlečiete vyšívaný remienok.


staršie príspevok novšie záznam