Batoh Kriega R20

kredit:  CHRIS COPE
Kriegu možno poznáte. Britská spoločnosť si za posledných 100 rokov vybudovala povesť výroby ultra odolnej a v prípade série US a OS 18-percentne vodotesnej batožiny. 
koloSpoliehal som sa na to, že moje tašky US20 poskytnú dodatočný úložný priestor Išiel som po Blue Ridge Parkway minulé leto.
R20 je medzitým stabilným doplnkom triedy moto-novinárov. Zakaždým, keď sa zúčastním na tlačovom podujatí, zbadám aspoň dvoch mojich rovesníkov, ktorí ho nosia. Tašky sú pohodlné, užitočné a – ako dokázala moja vlastná skúsenosť s nárazom pri nosení – dosť prekliato odolné.
Štýl
Jednou z veľkých predností vecí Kriega je, že to vyzerá zle. Má úžitkovú estetiku, vyzerá ako vec, ktorú by si obliekol tím SWAT pri útoku na váš dom. Základnú čiernu rozbíjajú robustné remienky a jednoduché reflexné prvky.
kriega1
Jedinečná zaisťovacia spona batohu cez hruď funguje naozaj dobre, no zároveň vyzerá naozaj skvele, keď sa nosí s výstrojom. Takmer vždy sa pri jazdení rozhodnem nosiť R20.
Fit
R20 sedí lepšie ako ktorýkoľvek iný batoh, aký som kedy nosil. Pokiaľ ide o pohodlie a prispôsobenie, je na rovnakej úrovni ako ultra drahé balíčky, ktoré som používal pri trekingu. Ale namiesto ťahania vecí cez divočinu niekoľko dní je R20 navrhnutý tak, aby ho nosili skutoční motocyklisti jazdiaci na skutočných motocykloch skutočnou rýchlosťou.
To je tá vec s niektorým vybavením určeným pre motorkárov – pozriete sa naň a pomyslíte si: „Naozaj bol ten, kto to navrhol, niekedy na bicykli?“
Žiadne takéto problémy s R20. Jeho polotuhá chrbtová vložka je tvarovaná, aby sa zabránilo zachytávaniu vo vetre. Zakrivené ramenné popruhy sú odklonené od ramien, aby sa zaistila voľnosť pohybu. Táto skvelá spona na hruď v štýle superhrdinu pomáha presúvať váhu takým spôsobom, že sa rovnomerne presúva po hrudi a chrbte. A štvorbodový nastavovací systém „Quadloc-lite“ pre ramenné popruhy spolu s dodatočným popruhom na opasok pomáhajú zaistiť tašku, aby sa neposúvala, keď sa skutočne pohybujete (napr. pri pretrhávaní rohov).
Kriega predstavuje svoj systém Quadloc-lite ako dohodu „nastav a zabudni na to“, pričom popruhy sú dostatočne robustné, aby sa v skutočnosti nestiahli. Ale nosím tašku s množstvom búnd, rovnako ako môj Aerostich R3 Roadcrafter, takže si ho pravidelne prestavujem. Môžem vás teda ubezpečiť, že je to jednoduché. 
Funkcie
Pri spomínanom náraze som sa pošmykol, potom som sa prevrátil asi o 300 stôp, pričom som veľmi nekontrolovane spomalil z rýchlosti 65 mph. Predpokladám, že väčšina tašiek by sa v takejto situácii odlepila. Tiež by sa roztrhali a ich obsah rozliali cez cestu. R20 nerobilo ani jedno.
poškodeniaPoškodenie pri havárii pri rýchlosti 65 míľ za hodinu.
Popruhy sa len mierne uvoľnili, ale dali sa ľahko znova nastaviť, keď som prestal padať. R20 má 420D ripstop nylonovú konštrukciu trochu odretú, ale poškodenie nebolo také veľké, aby mi bránilo v ďalšom používaní tašky.
20 v názve R20 odkazuje na 20 litrov vecí, ktoré pojme jeho hlavný priestor. Zo skúsenosti viem, že unesie aj Macbook, mikinu s kapucňou, náhradné rukavice a malý uterák.
V hlavnej priehradke je vrecko s nastaviteľným popruhom na uloženie buď chrániča chrbta (šikovný) alebo a močového mechúra. Zistil som, že vrecko je skvelým miestom pre môj laptop. V hlavnom priestore je aj menšie vrecko na zips, kde si pri lietaní uložím peňaženku, telefón a pas.
2
K dispozícii je tenšie vonkajšie vrecko, ktoré je dostatočne veľké na to, aby pojalo niekoľko máp, alebo v mojom prípade Kindle a nespočetné množstvo káblov potrebných pre všetku elektroniku, ktorú zvyknem ťahať na tlačové udalosti. Ak by vám samotná taška nestačila, sú tu 1000D Cordura slučky, na ktoré môžete pripútať vodotesnú tašku US10 alebo US20.
R20 má vodeodolné zipsy, ale netvrdí, že je vodotesný. Nosil som ho v prekvapivých sprchách bez toho, aby sa vnútorné veci namočili, ale to mohlo mať viac spoločné s tým, že moje telo blokovalo dážď. Pri prenášaní notebooku ho vždy najskôr zabalím do nepremokavého vrecka.
Verdikt
Je ťažké nájsť chybu na produkte, do ktorého ste narazili a stále ho používate takmer pri každej jazde, lietaní alebo celodennej túre. Je to drahá súprava – nedá sa to obísť – ale za posledné dva roky som na nej pravdepodobne najazdil 40,000 XNUMX míľ (o dosť viac, ak počítate letecké míle) a všetky tie kúsky, nie nechať sa ťahať po asfalte stále vyzerajú skvele.
Batoh je pohodlný, prispôsobí sa tak, aby perfektne sedel, a pri jazde je takmer nepostrehnuteľný – dokonca aj pri veľmi vysokých rýchlostiach. Myslím si, že jedno z najlepších odporúčaní prichádza v skutočnosti, že väčšina moto-novinárov, ktorí ich nosia, v skutočnosti zaplatila za svoje R20, ako som to urobil ja. Ak ľudia, ktorí často dostávajú veci zadarmo na recenziu, hrabú vo vrecku, aby dostali niečo iné, viete, že to musí byť dobré. A to je. Veľmi dobre.

staršie príspevok novšie záznam